
A Zöld Híd Önkéntes Szakértői program célja, hogy összekösse az iskolákat valós szereplőkkel és bemutassa a gyakorlatban is alkalmazható fenntarthatósági megoldásaikat. Az önkéntes szakértők a Fenntarthatósági Témahét nagykövetei, akik hitelessé és életszerűvé teszik a fenntarthatóságról szóló oktatást.
A program lehetőséget kínál a fenntarthatóságért elkötelezett szakmai szervezetek és szakértők számára, hogy csatlakozzanak a Fenntarthatósági Témahéthez, és aktívan hozzájáruljanak a diákok fenntarthatósági szemlélet formálásához. A szakértők bemutatják tevékenységüket, szakmai tapasztalataikat, és közvetlen kapcsolatot építhetnek ki az iskolákkal, diákokkal, legyen szó tanórák látogatásáról vagy diákcsoportok fogadásáról saját helyszínen. Az együttműködés mindkét fél számára értékes tapasztalatot jelent, miközben konkrét példákon keresztül hozzájárul a fenntarthatóság iránti elköteleződés elmélyítéséhez.
A Zöld Híd programhoz csatlakozó szervezetek és szakértők számára a 2025. április 7. és 11. között zajló jubileumi, 10. Fenntarthatósági Témahét ideje alatt, valamint az azt követő három munkanapban, április 14-16. között van lehetőség a részvételre.
A rendezvényen való részvétel esetén kérjük, hogy osszák meg tapasztalataikat a közösségi médiában, és használják az alábbi hashtageket:
Magyarul: #FenntarthatóságiTémahet, #ZöldHídProgram, #FenntarthatosagraNeveles
Angolul: #SustainabilityWeek, #GreenBridgeProgram, #SustainabilityEducation

Miért érdemes csatlakozni?
- Szakmai bemutatkozási lehetőség: Mutassa be szervezetét vagy munkáját a jövő generációinak!
- Szemléletformálás a fenntarthatóság jegyében: Ossza meg tudását és tapasztalatait a diákokkal!
- Pályaorientáció támogatása: Ismertesse meg a diákokat a fenntarthatósághoz kapcsolódó szakmákkal és karrierlehetőségekkel.
- Kapcsolatépítés iskolákkal: Partneri együttműködés kialakítása az iskolákkal!
- Megjelenési lehetőség: A Fenntarthatósági Témahét honlapján minden csatlakozott szakértő és szervezet megjelenik. Emellett biztosítunk egy digitális jelvényt is, amelyet saját online felületeiken használhatnak. Kérjük, töltse le a jelvényt, és helyezze el oldalain!
MÓDSZERTANI WEBINÁRIUM
A Zöld Híd Önkéntes Szakértői program szervezői online webinárium keretében módszertani felkészítést tartanak a csatlakozó szervezetek, szakértők számára.
Időpont: 2025. március 12., 11.00 és 12.00 óra között
DIÁKCSOPORTOK FOGADÁSA
SAJÁT HELYSZÍNEKEN
Nyissa meg szervezetét a Fenntarthatósági Témahét diákjai előtt - fogadjon diákcsoportokat! Mutassa be, hogy szervezetük mit tesz a fenntarthatóbb jövőért!

Miért jó diákcsoportokat fogadni?
- Fogadószervezet bemutatása: Lehetőség a fogadószervezet tevékenységeinek és céljainak bemutatására.
- Fenntarthatóságra nevelés: Személyes részvétel a fenntarthatóság oktatásában.
- Megjelenési lehetőség: A felajánlott programok megjelenése a Fenntarthatósági Témahét honlapján, és saját felületeken felhasználható digitális jelvény.

Hogyan tudnak jelentkezni a diákcsoportok a programjaikra?
- Regisztráció: Első lépésként regisztrálja szervezetét. Sikeres szervezet regisztráció után tudja a felajánlott program, programok részleteit rögzíteni második lépésként. A regisztráció a Témahét végéig lehetséges.
- Programok megjelenítése: A felajánlott program lehetőségek egy belső ellenőrzést követően automatikusan, de leghamarabb 2025. március elején válnak láthatóvá és foglalhatóvá az iskolák számára.
- Iskolai jelentkezés: Az iskolák a honlapon keresztül jelentkezhetnek a programokra.
- Automatizált értesítések: A rendszer automatikus üzenetet küld a szervezet kapcsolattartójának az iskolai csoportok jelentkezéséről.
- Egyeztetés: A kapcsolattartó közvetlenül egyeztet az iskolával a program részleteiről. Szükség esetén a Témahét ügyfélszolgálata támogatja a folyamatot.
ISKOLAI TANÓRA LÁTOGATÁSA
Látogasson el egy iskolai tanórára – és ossza meg a diákokkal a fenntarthatósággal kapcsolatos tudását, tapasztalatait!

Miért jó iskolai tanórát látogatni?
- Szemléletformálás az élhető jövőért: Az óralátogató szakértők segíthetnek a diákoknak megérteni a fenntarthatóság komplexitását.
- Hozzájárulás a közösség fejlődéséhez: Az óralátogató szakértők közvetlenül járulnak hozzá a fenntarthatóság oktatásához és a közösség környezettudatosságának növeléséhez.
- Inspiráció: A szakértők példát mutathatnak a fenntartható életmódra, inspirálva ezzel a diákokat saját környezettudatos döntéseikben.
- Pályaorientáció: A szakértők saját szakmájuk bemutatásával segíthetik a diákokat a jövőbeli pályaválasztásban.
- Megjelenési lehetőség: A felajánlott látogatási időszak megjelenik a Fenntarthatósági Témahét honlapján, és elérhetővé válik a saját felületeken felhasználható digitális jelvény.
- Személyes elégedettség: Pozitív hatás gyakorlása a diákközösségre, és mind az óralátogatónak, mind a diákoknak élményt nyújtó program.

Hogyan találják meg és veszik fel Önnel a kapcsolatot a tanintézmények?
- Regisztráció: Regisztráljon óralátogató önkéntes szakértőnek a a Fenntarthatósági Témahét hivatalos honlapján. A regisztráció során jelölje meg a felajánlott program lehetséges időpontjait. A regisztráció a Témahét végéig lehetséges.
- Felajánlás megjelenése: A felajánlott időpont-lehetőségek egy belső ellenőrzést követően automatikusan, de leghamarabb 2025. március elején válnak láthatóvá és foglalhatóvá az iskolák számára.
- Iskolai jelentkezés: Az iskolák a honlapon keresztül jelentkezhetnek a programokra.
- Automatizált értesítések: A rendszer automatikus üzenetet küld az óralátogató önkéntes szakértő számára az iskola jelentkezéséről.
- Egyeztetés: A szakértő közvetlenül egyeztet az iskolával a látogatás részleteiről. Szükség esetén a Témahét ügyfélszolgálata támogatja a folyamatot.
VISSZAJELZÉSEK A PROGRAMRÓL
ZÖLD HÍD ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Várjuk megkeresésüket a szervezes@temahet.hu e-mail címen.
Az ügyfélszolgálat telefonszáma: +36204485636